Jak zrestartować iPhone lub iPad

Jak zrestartować iPhone lub iPad

W tym artykule zdradzę Ci straszny sekret! ... I oczy kogoś innego. Tak więc produkty Apple (absolutnie WSZYSTKIE gadżety) są również podatne na awarie, zawieszanie się i opóźnienia, jak każda inna elektronika. Telefony i tablety Apple nie są wyjątkiem, a dziś powiem ci, jak ponownie uruchomić iPhone lub iPad, jeśli zawiesza się / ulega awarii.

Jesteś zszokowany? Ja też! Ale to, co napisałem powyżej, jest prawdą. Używam urządzeń Apple od dłuższego czasu i mogę powiedzieć, że zawiesił się mój iPod nano 2g, iPhone 4S i MacBook Air, a nawet zupełnie nowy iPad Pro. I wierz mi, nie wynika to z faktu, że mam „krzywe ręce” lub „wyrastają z niewłaściwego miejsca”. Wszystko w tym porządku ...

Bez względu na to, jak doskonałe wydają się produkty Apple, pamiętaj o jednym: NIE JEST IDEALNE. Nawet jeśli iPhone i iPad ulegają awarii i zawieszają się niezwykle rzadko, nadal się zdarzają, więc wszyscy właściciele tych gadżetów muszą wiedzieć, co nacisnąć, aby jak najszybciej je zrestartować.

Istnieją więc dwa sposoby ponownego uruchomienia iPhone i iPad: nazwijmy je miękkimi i twardymi. Użyj tego lub tamtego, w zależności od konkretnej sytuacji.

Miękki sposób na ponowne uruchomienie iPhone

Tutaj wszystko jest całkiem proste. Aby zrestartować iPhone normalnie (wtedy, gdy jest sprawny), musisz przytrzymać przycisk POWER (góra lub bok urządzenia) dla iPhone 4S do 7 lub jednocześnie przytrzymać głośność i przycisk boczny włączony iPhone 8, X, XS itp. itp. Po przeciągnięciu palcem po ekranie potwierdzamy nasze zamiary.

Nie uwierzysz, gdy dowiesz się, ile problemów może rozwiązać ten rodzaj ponownego uruchomienia iPhone. W moim przypadku w ten sposób udało się wyleczyć chorobę odtwarzaniem filmów z YouTube.

Hard reset iPhone

Dawno, dawno temu istniała tylko jedna metoda wymuszania ponownego uruchomienia iPhone. Ale teraz, wraz z wydaniem nowych modeli, zmieniają się również metody ich ponownego ładowania. Wraz z wypuszczeniem iPhone 7, a następnie iPhone X, Apple zmienił procedurę naciskania przycisków dwa razy w roku. Ogólnie postępuj odpowiednio dla swojego modelu iPhone:

  • iPhone 4S / 6S: Przytrzymaj przyciski HOME i POWER przez 15 sekund.
  • iPhone 7: przytrzymaj przyciski POWER i - głośność przez 15 sekund.
  • iPhone 8 / X / XR / XS / 11: szybko naciśnij i zwolnij przycisk głośności +, następnie to samo z -, a następnie przytrzymaj przycisk Boczny (wcześniej nazywał się POWER) przez 15 sekund. Przeczytaj więcej, jak zrestartować iPhone 11 w tym artykule.

Trzymamy odpowiednie przyciski, aż ekran się wyłączy (czasami do 15 sekund). Ten rodzaj ponownego uruchomienia zapisuje, gdy interfejs urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPad, iPhone Touch) zawiesza się lub zawiesza. Kiedyś wyleczyłem telefon z nadmiernego rozładowania baterii w ten sposób, gdy leżąc przez noc na stole iPhone był rozładowywany o 20%.

Jeśli chcesz aktywować tryb DFU na iPhone X lub 8 - przeczytaj ten artykuł.

Jak zrestartować iPhone, jeśli jeden z przycisków nie działa

Tak się składa, że ​​fizyczne przyciski w iPhone nie są tak wytrzymałe, jak ty i ja byśmy tego chcieli. Najczęstszym przypadkiem jest awaria przycisku POWER (blokady) ... chociaż przycisk HOME również dla wielu przestaje działać. Przyczyn może być wiele. W takim przypadku najczęściej przyciski po prostu przestają naciskać. Pisałem o tym w artykule „Przycisk blokady iPhone nie działa - anatomia awarii” - przeczytaj w wolnym czasie.

Wróćmy jednak do naszego problemu. Wiele osób w obliczu problemu z iPhone nie wie, jak go ponownie uruchomić z uszkodzonymi przyciskami. Po przejściu z Google na tę stronę, każdy uważa, że ​​zasadą jest zadawanie tego samego pytania „Co mam zrobić, jeśli przyciski nie działają?”. Odpowiedź jest prosta - „Zabierz telefon do centrum serwisowego i pozwól im go naprawić”. Co tu nie jest jasne?

Jeśli boisz się wujków z centrum serwisowego, oto kilka opcji, które możesz wypróbować.

Wadliwy przycisk POWER

Możesz wykonać miękki restart, aktywując Assistive Touch w Ustawienia> Ogólne> Dostępność, ale nie możesz wykonać twardego restartu bez fizycznego przycisku. Spróbuj całkowicie rozładować baterię iPhone, a następnie podłącz ładowarkę.

Wadliwy przycisk HOME

Metoda miękkiego restartu jest wykonywana jak zwykle, przytrzymując przycisk blokady przez 3 sekundy i przesuwając palcem po ekranie

Trudna metoda ponownego uruchomienia bez fizycznego przycisku jest niemożliwa. Spróbuj całkowicie rozładować baterię iPhone'a, a następnie podłącz ładowarkę.

Więc nie spiesz się do paniki! Gdy iPhone zacznie zwalniać, po prostu uruchom ponownie urządzenie.