Jak zrestartować lub wylaczyc iPhone'a 11, X i Xs. Wszystkie sposoby

Jak zrestartować lub wylaczyc iPhone'a 11, X i Xs. Wszystkie sposoby

Po zakupie nowego iPhone'a 11 lub iPhone'a 11 Pro wielu użytkowników zastanawia się, jak wyłączyć lub zrestartować ten smartfon. Te informacje będą szczególnie istotne dla tych, którzy kupują smartfon Apple po raz pierwszy lub przechodzą z iPhone'a 8 lub starszego urządzenia.
Metody ponownego uruchamiania i wyłączania tych modeli są nieco inne.

Jak wyłączyć iPhone 11

Przytrzymanie przycisku zasilania w telefonie iPhone X i nowszych urządzeniach, co jest powszechne w poprzednich modelach, nie powoduje wyświetlenia menu wyłączania. Zamiast tego zostanie aktywowany asystent głosowy Siri.

Jeśli wyłączysz Siri lub wyłączysz aktywację, naciskając przycisk boczny, to długie naciśnięcie w ogóle nie zadziała. Musisz wyłączyć swój iPhone na jeden z następujących sposobów:

Wyłączenie poprzez ustawienia

Wyłącz iPhone11 za pomocą ustawień

Przycisk zamykania w tym przypadku od dawna był ukryty w trzewiach systemu.

Przejdź do Ustawienia - Ogólne i na samym dole strony widzimy przycisk Wyłącz. Po kliknięciu pojawia się zwykły suwak, jedno machnięcie i smartfon się wyłącza.

Kiedy to pomaga: kiedy musisz na chwilę wyłączyć smartfon, aby nie stracił baterii.

Wyłączanie poprzez menu połączeń alarmowych

Wyłączanie poprzez menu połączeń alarmowych

Przytrzymanie przycisku zasilania i dowolnego klawisza głośności na iPhonie z funkcją Face ID powoduje wyświetlenie menu połączeń alarmowych. Możesz więc wezwać pogotowie bez odblokowywania smartfona, przejrzeć dokumentację medyczną właściciela i oczywiście ponownie uruchomić iPhone'a.

Kiedy to pomaga: gdy musisz wyłączyć iPhone'a, nawet bez wprowadzania hasła odblokowującego lub skanowania twarzy.

Jak zrestartować iPhone 11

Istnieją trzy sposoby ponownego uruchomienia:

Wyłącz i włącz

Jak zrestartować iPhone 11

Po prostu przytrzymaj dowolny przycisk głośności sparowany z przyciskiem bocznym po przeciwnej stronie smartfona, aż pojawi się suwak wyłączania, przesuń suwak i poczekaj, aż iPhone się wyłączy. Po odłączeniu naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć.

Kiedy to pomaga: ta metoda przyda się, jeśli iPhone zacznie się zakłócać, jakaś aplikacja nie uruchamia się lub słuchawki Bluetooth nie są podłączone. Pierwszym i najskuteczniejszym remedium na takie awarie jest wyłączenie, a następnie włączenie smartfona.

Hard reset

Hard reset iphone 11

Taki reset pomaga też pozbyć się wszelkiego rodzaju usterek i problemów z iPhonem. Można to wykonać zarówno na działającym smartfonie, jak i gdy się zawiesza.

Jeśli gadżet nie reaguje lub chcesz po prostu szybko zrestartować smartfon: naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności, naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie przytrzymaj boczny przycisk i nie zwalniaj, dopóki iPhone nie uruchomi się ponownie.

Kiedy to pomaga: tylko w ten sposób pomaga, gdy iPhone zawiesza się. Możesz go użyć do walki z usterkami i awariami systemu.

Dedykowany przycisk do ponownego uruchomienia

AssistiveTouch reset

Korzystając z menu AssistiveTouch, możesz utworzyć wirtualny przycisk, aby ponownie uruchomić smartfon.

Przejdź do Ustawienia - Dostępność - Dotyk - AssistiveTouch i włącz główny przełącznik. Teraz dodaj przycisk Uruchom ponownie do menu.

Możesz dodać go do menu najwyższego poziomu, ustawić tak, aby uruchamiał się ponownie przez długie naciśnięcie lub dwukrotne dotknięcie.

Kiedy to pomaga: ta funkcja jest wygodna w użyciu, jeśli chcesz obsługiwać smartfon jedną ręką. Dodaj przyciski regulacji głośności, przyciski wyłączania i inne do tego menu, po czym możesz wykonywać manipulacje bez naciskania fizycznych klawiszy.

Co zrobić gdy iphone nie chce się włączyć? - przeczytaj ten artykuł