Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych. [Instrukcje]

Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych. [Instrukcje]

Jeśli w końcu zdecydowałeś się sprzedać iPhone'a lub masz problemy z oprogramowaniem układowym, ta instrukcja na pewno się przyda, w której powiedziałem ci, jak zresetować iPhone'a do ustawień fabrycznych. W wyniku resetu na Twoim urządzeniu zostanie zainstalowana najnowsza wersja iOS. Wszystkie dane z iPhone'a zostaną usunięte.

Często radzę znajomym i czytelnikom na stronie, aby zresetowali iPhone'a w sytuacjach, gdy urządzenie zaczyna się zepsuć lub działa wolno. Te same kroki należy wykonać przed sprzedażą swojego iPhone'a.

Nie chcesz, aby ktoś mógł wyświetlać Twoje zdjęcia, domowe nagrania wideo, a także otrzymywać listę wszystkich Twoich kontaktów i osobistych wiadomości? Poniżej podałem kilka sposobów ... W zależności od stanu Twojego urządzenia możesz wykonać przynajmniej jeden z nich.

Możesz zresetować iPhone'a zarówno za pomocą komputera, jak i samego urządzenia z systemem iOS. Dlatego podzielimy naszą lekcję na dwie części zgodnie z Twoim wyborem.

Jak wyzerować iPhone'a za pomocą komputera

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz przejść do ustawień iPhone'a (oprogramowanie układowe poleciało, blokada aktywacji iCloud, zapomniałeś hasła odblokowania numerycznego itp.), Najlepszym sposobem zresetowania iPhone'a byłby tryb DFU. Jeśli z iPhonem wszystko jest w porządku, wykonaj poniższe czynności:

KROK 1 - Jeśli cenisz dane na swoim iPhonie (iPadzie), zrób kopię zapasową przed przejściem do następnego kroku.

KROK 2 - Podłącz iPhone'a kablem do komputera i uruchom iTunes. Kliknij ikonę urządzenia:

KROK 3 - Kliknij przycisk Przywróć iPhone'a... po prawej stronie ekranu. Jeśli zobaczysz komunikat „Musisz wyłączyć Find My iPhone przed ...”, wyłącz tę funkcję w Ustawieniach telefonu tutaj: Ustawienia> iCloud> Znajdź mój iPhone.

Jak zresetować iPhone'a do ustawień fabrycznych

Aby wyłączyć tę funkcję, potrzebujesz hasła Apple ID. Dzieje się tak, aby nikt poza ostatnim właścicielem nie mógł wyczyścić tego urządzenia, na przykład w przypadku kradzieży przez intruzów (którzy nie znają hasła do konta Apple ID).

Aby zresetować iPhone'a, musisz wyłączyć Znajdź iPhone'a
KROK 4 - Po wyłączeniu funkcji Znajdź iPhone'a potwierdź swoje zamiary, klikając przycisk Przywróć i zaktualizuj.

Wymaż zawartość i ustawienia z iPhone'a

KROK 5 - Najnowsza wersja iOS zostanie pobrana z Internetu, a następnie zainstalowana na Twoim iPhonie. Wszystkie dane osobowe zostaną usunięte.

KROK 6 - Przy następnym włączeniu urządzenia iOS zostaniesz poproszony o skonfigurowanie go jako nowego lub przywrócenie z kopii zapasowej.

KROK 7 - Opisana procedura resetowania urządzeń iOS nie powoduje odłączenia go od konta. Aby przywrócone urządzenie nie było już wyświetlane na koncie Apple ID, przejdź do icloud.com ze swoim Apple ID i usuń wymagane urządzenie w sekcji Znajdź iPhone'a.

Jak usunąć aplikacje, zdjęcia, zawartość i ustawienia z iPhone

Jeśli masz dostęp do menu iPhone'a, które należy zresetować do nowego stanu urządzenia, poniższa metoda będzie działać dla Ciebie. Aby wykonać poniższe czynności, NIE potrzebujesz komputera z kablem i oprogramowania iTunes. Wszystkie niezbędne funkcje są już zawarte w ustawieniach iOS.

KROK 1 - Ponieważ będziemy całkowicie czyścić iPhone'a, upewnij się, że nie ma na nim żadnych ważnych danych. Podobnie jak w pierwszej części, w razie potrzeby utwórz kopię zapasową iPhone'a.

KROK 2 - Upewnij się, że funkcja Znajdź mój iPhone jest wyłączona: Ustawienia> iCloud> Znajdź mój iPhone.

KROK 3 - Teraz przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj i kliknij Wymaż zawartość i ustawienia. Potwierdź swoje życzenie za pomocą „Wymaż iPhone'a”.

Zresetuj iPhone'a

KROK 4 - Wszystkie dane osobowe i ustawienia iPhone'a zostaną usunięte. Wersja na iOS pozostanie taka sama, jak przed resetem.

Nie można zresetować iPhone'a

Obie powyższe metody zakładają, że Twój iPhone jest sprawny, tj. rozpoznany w iTunes lub możesz przejść do ustawień telefonu. Co zrobić, jeśli telefon zawiesza się lub żadna z powyższych metod nie pozwala na przywrócenie iPhone'a?

Spróbuj najpierw ponownie uruchomić urządzenie. Jeśli ponowne uruchomienie nie zadziałało, skorzystaj z instrukcji przywracania oprogramowania układowego iPhone'a w trybie DFU (linki powyżej).

W tym artykule pokazałem, jak zresetować iPhone'a do ustawień fabrycznych na dwa sposoby. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące połączonych kont, napisz w komentarzach.