Jak znaleźć zgubiony iPhone?

Jak znaleźć zgubiony iPhone?

Utrata iPhone'a to tragedia dla właściciela, nie tylko dlatego, że smartfon jest dość drogi, ale także z innego powodu: według badań 70% właścicieli gadżetów Apple przechowuje ważne informacje na swoich urządzeniach mobilnych, zarówno osobistych, jak i osobistych. niezbędne do pracy i biznesu. Jeśli menedżer zgubi swojego iPhone'a (wraz z notatkami, e-mailami i arkuszami kalkulacyjnymi), może to „zatrzymać” jego organizację na kilka dni.

Na szczęście jest szansa na znalezienie gadżetu. Osoby, które zgubiły iPhone'a lub iPada, powinny „odłożyć na później” samobiczowanie i użalanie się nad sobą i najpierw podjąć kroki opisane w tym artykule. Nawet jeśli te środki nie pozwolą zlokalizować zgubionego iPhone'a, możliwe będzie usunięcie danych przechowywanych w pamięci urządzenia, aby zapobiec wpadnięciu go w ręce zwykłych ludzi lub, co gorsza, konkurentów biznesowych.

Utracone iphone: co zobić?

Istnieje kilka kroków, które należy wykonać natychmiast po wykryciu zgubienia iPhone'a. Jeśli smartfon znalazł poważną osobę, jest bardzo prawdopodobne, że te proste środki zadziałają:

 • Zadzwoń pod swój numer. Użyj do tego telefonu znajomego lub współpracownika. Jeśli zostawisz urządzenie na ulicy, wezwanie przyciągnie uwagę przechodnia, który będzie mógł przekazać Ci znalezisko za skromną nagrodę. Jeśli nie masz telefonu, z którego możesz zadzwonić, skorzystaj z „wszechmocnego” Internetu - na przykład możesz wybrać dowolny numer ze strony www.iCantFindMyPhone.com. Jeśli połączenie nie działa, przejdź do dalszych czynności.
 • Tymczasowo zablokuj kartę SIM. Aby to zrobić, nie trzeba nawet osobiście przychodzić do biura obsługi operatora komórkowego - wystarczy zadzwonić na numer infolinii i podać dane paszportowe. Środek ten pozwoli uchronić się przed imponującym minusem na koncie.
 • Zmień hasła na swoim komputerze. IPhone przechowuje wszystkie hasła, które określiłeś w swojej pamięci. Jeśli, powiedzmy, regularnie przesyłasz pieniądze za pośrednictwem iPhone'a na konto osobiste w banku internetowym, utrata urządzenia może zagrozić Twojemu samopoczuciu. Osoba atakująca uzyskująca dostęp do Twojej strony w mediach społecznościowych zagrozi Twojej reputacji.

Podejmij środki zapobiegawcze, aby nie skończyć w sytuacji, w której wszystkie Twoje hasła trafią w ręce atakującego. Skorzystaj z menedżera haseł z jednym kodem głównym, którego osoba, która przypadkowo znajdzie gadżet, nie będzie w stanie się dowiedzieć na pewno.

 • Pomyśl o tym, gdzie byłeś ostatnio i gdzie mogłeś zgubić urządzenie. Na przykład, jeśli korzystałeś z usługi taksówkowej, możesz zadzwonić do operatora, który połączy Cię osobiście z kierowcą. Możesz zapytać kierowcę, czy znalazł iPhone'a.
 • Reklamuj się w mediach społecznościowych. Być może niektórzy z Twoich znajomych lub współpracowników znają lokalizację urządzenia.

Czy mogę znaleźć iPhone według IMEI?

Po wykryciu utraty zaleca się wprowadzenie danych urządzenia do baz danych IMEI skradzionych / zgubionych telefonów w wyspecjalizowanych serwisach.

Znalezienie numeru IMEI urządzenia „Apple” jest proste: wystarczy wybrać * # 06 #, a numer pojawi się na ekranie.

Warto zacząć od strony www.sndeep.info - na stronie głównej tego portalu kliknij „Dodaj do listy zgubionych lub skradzionych”.

www.sndeep.info

Następnie wypełnij krótki formularz (IMEI, imię i nazwisko właściciela, adres e-mail, wysokość wynagrodzenia) i zgłoś szkodę.

Nie traktuj tego działania jako beznadziejnego: zwróć uwagę na statystyki - dziennie na stronie wykonywanych jest ponad 25 tysięcy sprawdzeń IMEI! Statystyki bardzo wymownie mówią o popularności portalu.

Inną wyspecjalizowaną witryną służącą do wyszukiwania smartfonów jest www.MissingPhones.org. Rosjanie sięgają do tego internetowego katalogu znacznie rzadziej, bo jest w języku angielskim, ale tutaj też warto zgłosić stratę - nikt nie weźmie za to pieniędzy.

Jak znaleźć iPhone'a za pomocą tej funkcji "Find My iPhone"?

Jeśli funkcja "Find My iPhone" jest aktywowana na smartfonie w momencie zgubienia, szanse na szybkie znalezienie urządzenia są bardzo duże. Z tego powodu eksperci zalecają włączenie funkcji Znajdź iPhone'a natychmiast po zakupie nowego gadżetu.

Jak włączyć znaleźć iPhone?

Funkcja Znajdź mój iPhone jest aktywowana w następujący sposób:

Krok 1. Przejdź na swoim smartfonie wzdłuż ścieżki „Ustawienia” - „iCloud”.

Krok 2. W sekcji „iCloud” przewiń w dół, znajdź przełącznik „Znajdź iPhone'a” i przesuń go do aktywnej pozycji.

Krok 3. Pojawi się okno dialogowe - w nim wybierz opcję „OK”.

To nie kończy procedury aktywacji.

Krok 4. Wróć do głównego menu ustawień i podążaj ścieżką "Prywatność" - "Usługi lokalizacyjne" - "Znajdź iPhone'a"

Krok 5. W podsekcji "Znajdź iPhone'a" przesuń suwak o tej samej nazwie do pozycji aktywnej. Przy wyłączonych usługach geolokalizacyjnych nie będzie można zobaczyć, gdzie znajduje się iPhone na mapie.

Ponadto, aby funkcja „Znajdź mój iPhone” działała poprawnie, gadżet musi być połączony z Internetem.

Jak korzystać z funkcji Znajdź mój iPhone?

Jeśli zgubiłeś swój gadżet, ale wiesz, że jest na nim włączona funkcja "Znajdź mój iPhone", znajdź iPhone'a lub iPada na komputerze w następujący sposób:

Krok 1. Przejdź do witryny iCloud i wprowadź swój Apple ID i hasło.

Krok 2. Z menu głównego wybierz "Znajdź iPhone'a".

Krok 3. Ponownie wprowadź hasło iCloud. Zobaczysz mapę, na której lokalizacja Twojego iPhone'a zostanie oznaczona zieloną kropką. 


Używając przycisków „+” i „-” możesz powiększać i pomniejszać mapę.

Jeśli mapy Apple nie robią na Tobie wrażenia, przełącz się na tryb hybrydowy z menu znajdującego się w prawym dolnym rogu. Zobaczysz w domu - to prawdopodobnie pomoże ci znaleźć drogę.


Jeśli masz wiele urządzeń Apple (takich jak iPhone i iPad), wybierz opcję Utracone w polu Wszystkie urządzenia.


Krok 4. Kliknij nazwę zgubionego lub skradzionego iPhone'a, a otworzysz takie okno w prawym górnym rogu:


Istnieją trzy opcje:

Odtwórz dźwięk. Jeśli naciśniesz ten przycisk, iPhone wyda ostry dźwięk, umożliwiając jego wykrycie. Na ekranie pojawi się następujący komunikat

Wymaż iPhone'a. Dzięki tej funkcji możesz zdalnie usunąć wszystkie informacje zawarte w pamięci Twojego smartfona. Zalecane jest użycie opcji „Wymaż iPhone'a” tylko w 2 przypadkach:

 • jeśli masz kopię danych utworzonych w iTunes lub iCloud (ten artykuł nauczy Cię, jak tworzyć kopie);
 • jeśli nie spodziewasz się już znaleźć swojego telefonu i chcesz zachować informacje o gadżecie w tajemnicy.
 • Jeśli dane w pamięci urządzenia są cenne i unikalne, nie ma potrzeby spieszyć się z ich usunięciem. Zanim atakujący uzyskają dostęp do informacji, muszą złamać hasło, a nie jest to łatwe zadanie.

Tryb utracony. Z pomocą tego trybu możesz zablokować iPhone'a - będziemy go używać.

Krok 5. Po wybraniu opcji „Lost Mode” wprowadź dwukrotnie utworzone hasło.


Przypadkowy przechodzień, który znajdzie iPhone'a, nie będzie mógł z niego korzystać, ponieważ nie będzie znał tego hasła. Nie będzie też mógł oddać smartfona do zakupu, ponieważ nikt nie przyjmie zablokowanego telefonu.

Krok 6. Podaj numer telefonu kontaktowego - pod ten numer będzie mogła zadzwonić osoba, która znalazła smartfon, ponieważ numer ten będzie wyświetlał się na ekranie zablokowanego urządzenia. Numer kontaktowy jest wprowadzany na żądanie użytkownika - jest to wymaganie opcjonalne. Jeśli chcesz pominąć ten krok, kliknij przycisk Dalej.

Krok 7. Na ostatnim etapie użytkownik musi napisać wiadomość, która zostanie wyświetlona na wyświetlaczu zgubionego smartfona.


Kliknij Finish. Powrócisz do pierwotnego okna, w którym możesz zobaczyć, że tryb utracony jest w toku. Dowiesz się, że tryb jest aktywowany przez pomarańczowy podpis w lewym górnym rogu okna. Dodatkowo na adres e-mail (który pełni rolę AppleID) zostanie wysłana wiadomość o aktywacji trybu.

Wiadomość, którą napisałeś wcześniej, pojawi się na ekranie samego gadżetu.


Możesz wyjść z trybu utraconego, klikając ikonę o tej samej nazwie. W wyświetlonym oknie kliknij „Wyjdź z trybu utraconego”.

Jak znaleźć iPhone'a, jeśli jest wyłączony (rozładowany)?

Nie będzie możliwe śledzenie wyłączonego gadżetu, ale sprawdzenie jego ostatniej lokalizacji przed wyłączeniem jest tak proste, jak łuskanie gruszek. Aby to zrobić, powinieneś również skorzystać z witryny iCloud. Gadżet na liście urządzeń zostanie wymieniony jako nieaktywny, a na mapie etykieta będzie dokładnie tam, gdzie program „widział” iPhone'a, dopóki „nie usiadł”.

Opcja pokazania ostatniej lokalizacji jest obecna na urządzeniach z systemem iOS 8 i nowszym - nie będzie można wykryć używającego go iPhone'a 4. Ta opcja również wymaga skonfigurowania: przejdź do „Ustawienia” - „iCloud” - „Znajdź mój iPhone” i przesuń suwak „Wyślij ostatnią lokalizację” do pozycji aktywnej.

CZEGO NIE MOŻNA ZROBIĆ, JEŚLI ZNAJDŹ IPHONE JEST WŁĄCZONY?

Po zgłoszeniu na policję zgubienia iPhone'a użytkownik z pewnością spotka się z żądaniem wyłączenia „trybu utraconego”, aby organy ścigania mogły śledzić lokalizację urządzenia za pomocą IMEI.

Jeśli w smartfonie jest ustawione hasło bezpieczeństwa, na żądanie policji można wyłączyć tryb Utracony - hasło jest dość niezawodną ochroną.

Tylko profesjonalista "Apple" będzie mógł go zresetować - prawdopodobieństwo, że szukacz jest zaawansowanym użytkownikiem jest bardzo małe.

Jeśli policja poprosi Cię o wymazanie iPhone'a i opuszczenie konta iCloud, w żadnym wypadku nie powinieneś spełniać ich prośby. Hasło bezpieczeństwa zostanie zresetowane po skasowaniu, co oznacza, że ​​osoba, która znajdzie iPhone'a, będzie mogła w pełni korzystać z urządzenia. Właściciel może tylko liczyć na szybkość działania policji, która niestety nie traktuje priorytetowo przypadków zaginięcia telefonów.

Aplikacje, które pomogą Ci znaleźć Twojego iPhone'a

Nie tylko wbudowane funkcje urządzenia mogą pomóc w znalezieniu gadżetu, ale także aplikacje innych firm dostępne w AppStore bezpłatnie lub za umiarkowaną opłatą. Te programy obejmują:

 • Contact If Found. Aplikacja umożliwia stworzenie wygaszacza ekranu na pulpicie z danymi kontaktowymi właściciela. Ten program jest darmowy, ale instalowany tylko na smartfonach z systemem iOS w wersji 8 lub nowszej.
 • iHound. IHound to osobisty detektyw właściciela iPhone'a. Gdy tylko zgubiony gadżet zostanie podłączony do komputera, na skrzynkę pocztową właściciela zostanie wysłany list wskazujący dokładny adres, pod którym znajduje się urządzenie. W ten sposób właściciel może uniemożliwić „komputerowym rzemieślnikom” zmianę oprogramowania swojego smartfona. Ponadto „iHound” okresowo naprawia lokalizację gadżetu w celach prewencyjnych - oznacza to, że właściciel będzie mógł dowiedzieć się nie tylko gdzie jest teraz urządzenie, ale także jak się tam dostało (do tego trzeba będzie użyć Facebooka lub Twitter).
 • Reward If Found. Program pozwoli na stworzenie kolorowego ekranu powitalnego z danymi kontaktowymi właściciela. Gdy tylko osoba, która znalazła iPhone'a, włączy urządzenie, zobaczy coś takiego:  Program jest płatny, ale jego koszt jest niski - tylko 1 euro.
 • iLocalis. iLocalis to aplikacja na iPhone'a z jailbreakiem (w Cydii). Jego funkcjonalność jest dość szeroka: na przykład przy pomocy „iLocalis” można znaleźć nowy numer, jeśli w smartfonie została wymieniona karta SIM.

Wniosek

Poprawa bezpieczeństwa właścicieli urządzeń to wyłaniający się trend. Wiadomo, że inżynierowie Apple'a opracowują projekt „trybu zombie” iPhone'a - gadżet w takim stanie będzie mógł przekazywać właścicielowi informację o swoim położeniu nawet wtedy, gdy jest wyłączony. Jednak na razie użytkownicy gadżetów Apple muszą zadowolić się funkcją Znajdź iPhone'a, która niestety nie zawsze przynosi efekty.