Jak zmienić Apple ID na iPhone lub iPad

Jak zmienić Apple ID na iPhone  lub iPad

Coraz częściej spotykam osoby, które używają iPhone lub iPad, ale nie znają szczegółów konta Apple ID (e-mail + hasło) skojarzonego z urządzeniem.

Nie zdają sobie sprawy, że pozbawiają się wszystkich tych rozkoszy, jakie daje nam iPhone i za które zapłacili naprawdę dużo pieniędzy.

Jeśli jesteś jednym z nich, przeczytaj ten artykuł do końca! Dziś wyjaśnię, jak zastąpić czyjeś Apple ID w iPhone własnym , a na koniec zdradzę jeden mały, ale bardzo przydatny sekret.

Dowiedzmy się, dlaczego tak się dzieje. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj jest jeden powód i sprowadza się on do lenistwa lub niechęci do zajmowania się tworzeniem Apple ID. Okazuje się więc, że kupując gadżet, ludzie pozwalają niektórym pozostawionym ze sklepu wujkowi na wpisanie swojego Apple ID i hasła podczas pierwszej rejestracji urządzenia.

Zwykle w takich przypadkach hasło nie jest przekazywane nowemu właścicielowi. W rezultacie pozostaje Ci urządzenie, na którym nie możesz instalować nowych aplikacji z AppStore i aktualizować istniejących.

  • Musisz odblokować iPhone lub ominąć blokadę aktywacji - przeczytaj ten artykuł
  • Zapomniałeś hasła do Apple ID? Przywróć - instrukcje tutaj
  • W ustawieniach mojego iPhone czyjś Apple ID! - Co robić?

Naprawmy więc sytuację i dostosujmy urządzenie dla siebie. Wymaga to trzech prostych kroków. Tutaj są!

KROK 1: Zarejestruj nowy identyfikator Apple ID

Wciąż powtarzam, że Apple ID jest strategicznie ważne podczas konfigurowania nowego iPhone. Pisałem o tym w przewodniku rejestracji Apple ID, więc nie będę się tutaj skupiał.

Skorzystaj z powyższego łącza i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku. Tam wszystko jest proste. Jeśli masz już konto, przejdź do drugiego kroku.

KROK 2: Wprowadź dane Apple ID dla usług iCloud

W ustawieniach iPhone są co najmniej dwa miejsca, w których musisz wprowadzić informacje o swoim Apple ID (patrz obrazek powyżej). Pierwsza z tych lokalizacji jest tutaj: Ustawienia> iCloud.

Jeśli poszedłeś tą ścieżką i zobaczyłeś czyjeś konto, to czas zadzwonić do byłego właściciela urządzenia lub osoby, która wprowadziła te dane. Musisz znaleźć hasło.

BEZ POMYŚLNEGO HASŁA NIE BĘDZIESZ MOGŁA WYLOGOWAĆ SIĘ Z KONTA! Po uzyskaniu informacji należy przewinąć do dołu ekranu i kliknąć przycisk „Wyjście”.

Jeśli pole iCloud jest puste, możesz wprowadzić dane swojego Apple ID i potwierdzić, klikając przycisk „Zaloguj”. Sprawdzenie danych może zająć do minuty.

Z czym skończymy? Teraz masz dostęp do magazynu w chmurze iCloud (5 GB) i jego usług. iCloud umożliwia tworzenie kopii zapasowych iPhone w chmurze (na serwerach Apple) oraz synchronizowanie kontaktów, notatek, kalendarzy i nie tylko między wszystkimi urządzeniami. Jest to bardzo wygodne.

Masz również dostęp do funkcji „Znajdź iPhone”. Pamiętaj, aby go aktywować, ponieważ jest to element strategiczny, o którym mówiłem.

Jeśli nagle zgubisz lub zostanie skradziony telefon iPhone, za pomocą funkcji Znajdź iPhone możesz zdalnie zablokować urządzenie, wymazać z niego wszystkie dane lub znaleźć je na mapie świata.

KROK 3: Wprowadzenie danych Apple ID dla iTunes Store i App Store

Drugie miejsce, w którym musimy wprowadzić informacje o Apple ID, to tutaj: Ustawienia> iTunes Store, App Store. Wszystko tutaj jest podobne do drugiego kroku, ale nie potrzebujesz żadnych haseł.

Klikamy na nazwę konta iz menu, które się pojawi, wybieramy „Wyjdź”. Następnie wprowadzamy dane Twojego konta Apple ID w odpowiednich polach i potwierdzamy, klikając przycisk „Zaloguj” .

Z czym skończymy? W ustawieniach telefonu określiliśmy, którego konta Apple ID należy używać podczas robienia zakupów w aplikacjach iTunes Store i App Store. Wszystkie Twoje zakupy (płatne i bezpłatne) będą powiązane z Twoim Apple ID.

A jeśli zapłaciłeś pieniądze za aplikację (muzykę, programy itp.), To usunąłeś ją, a teraz chcesz ją pobrać ponownie - nikt nie obciąży Cię ponownie. Płacisz tylko raz!

Pamiętaj, co właśnie powiedziałem, bo na tym właśnie opiera się obiecany wcześniej sekret. Wyjaśnię poniżej ...

!!! TAJNE !!! Jeśli zamienisz swój Apple ID na czyjś identyfikator, zgodnie z opisem w KROKU 3, możesz ZAINSTALOWAĆ WSZYSTKIE APLIKACJE PŁATNICZE, które zostały zakupione i połączone z tym (cudzego) identyfikatorem Apple ID ZUPEŁNIE BEZPŁATNIE.

Oznacza to, że bierzemy Apple ID znajomego (znajomego), który już kupił aplikacje, wprowadzamy go w ustawieniach naszego telefonu w Ustawienia> iTunes Store, App Store. Następnie przejdź do AppStore i pobierz wszystkie te aplikacje, za które Twój znajomy już zapłacił za darmo.

Następnie możesz ponownie zarejestrować swój Apple ID, podczas gdy aplikacje, które właśnie zainstalowałeś, pozostaną na urządzeniu i będą nadal działać. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie będziesz w stanie aktualizować tych aplikacji (ale to nie jest takie przerażające).

Opierając się na tym TAJEMNICY, w Internecie kwitną tak zwane RACHUNKI OGÓLNE. Ich istota sprowadza się do tego, że za stosunkowo niewielką opłatę otrzymujesz dane konta wraz z dość rozbudowaną bazą zakupionych aplikacji. Więcej o nich napiszę w osobnym artykule.

Jak zmienić Apple ID bez utraty danych na iPhone

W komentarzach do tego artykułu Pola pyta: „Razem z mężem mamy jeden Apple ID dla dwóch osób. Ten sam identyfikator na naszym tablecie i komputerze. Chcemy zmienić ID tylko w telefonie męża (on ma IPhone 4, ja mam 5), a pozostałe urządzenia zostawić pod tym samym kontem. Jak to zrobić, powiedz mi, proszę! ”. Wszystko jest dość proste, a teraz przeanalizujemy ten problem na półkach.

O ile rozumiem, Pola i jej mąż są zainteresowani faktem, że wszystkie informacje (kontakty, kalendarze itp.) Na telefonie męża NIE są tracone, a synchronizacja w iCloud jest teraz wykonywana na innym koncie.

W takiej sytuacji musisz utworzyć nowy Apple ID i wprowadzić informacje w Ustawienia> iCloud.

Ale w przypadku App Store i iTunes Store nie jest konieczne wprowadzanie nowych danych Apple ID i możesz oczywiście nadal korzystać ze wspólnego konta Pola, jeśli chcesz.

Jeśli zmienisz swój identyfikator Apple ID również w App Store i iTunes Store, podczas próby aktualizacji aplikacji zostanie wyświetlony monit o podanie informacji o poprzednim koncie.

Pola, oto instrukcja, o którą prosiłeś:

KROK 1 - Wybierz Ustawienia> iCloud na iPhone męża.

KROK 2 - Przewiń stronę w dół i kliknij znak „Wyjście”. Potwierdź ponownie znakiem „Wyjście”. W systemie iOS 7 i starszym należy kliknąć przycisk „Usuń konto”.

KROK 3 - Następnie zostaniesz zapytany, co zrobić z danymi przechowywanymi na urządzeniu. Wybierz „Zachowaj na iPhone”.

KROK 4 - Wprowadź swoje stare hasło Apple ID

KROK 5 - Wybierz Ustawienia> iCloud i wprowadź nowe dane Apple ID.

Jak widać, nic skomplikowanego.

Jak pokazuje praktyka, istnieje wiele przypadków, w których ludzie mają całkowicie nieprzewidywalne problemy z wymianą Apple ID w sekcji ustawień iCloud. W komentarzach poniżej omawiamy wspólnie i próbujemy znaleźć rozwiązanie dla każdego przypadku z osobna.