Jak wyczyścić głośnik iPhone'a?

Jak wyczyścić głośnik iPhone'a?

Jeśli często rozmawiasz przez telefon, być może zauważyłeś, jak tłuste ślady pojawiają się na górze ekranu w pobliżu przedniego aparatu i słuchawki. Prędzej czy później wszyscy właściciele iPhone'ów stają w obliczu faktu, że podczas rozmowy gorzej jest słyszeć rozmówcę. W tej sytuacji jakość komunikacji nie wpływa w żaden sposób na tę okoliczność. Czas po prostu wyczyścić głośnik. Ale zrobienie tego nie jest tak łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Zobaczmy, jak wyczyścić głośnik konwersacyjny, a jednocześnie multimedialny, który znajduje się na spodzie urządzenia. W końcu przeciąganie smartfona do kieszeni spodni i torebek nie pozostaje niezauważone.

Jak wyczyścić górny głośnik na iPhonie

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przystępując do dalszych działań, jest to, że wszystko musi być wykonane tak ostrożnie, jak to możliwe, bez użycia brutalnej siły fizycznej. Obydwa głośniki w iPhonie są pokryte metalowymi siatkami, dzięki czemu na sam głośnik nie spadają zanieczyszczenia i różne zabrudzenia. Jeśli zaczniesz bezkrytycznie szturchać go igłą lub innym twardym, ostrym przedmiotem, możesz natychmiast udać się do centrum serwisowego, aby wymienić kratkę i sam głośnik. Dlatego przed kontynuowaniem zastanów się dokładnie, czy jesteś gotowy zrobić wszystko tak ostrożnie, jak to możliwe.

Nawiasem mówiąc, jeśli istnieje pewna obawa o integralność konstrukcji po manipulacjach, możesz natychmiast skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania usługi czyszczenia głośników. Gwarantuje to zaoszczędzenie nerwów, ale zużyje pieniądze.

Witryna Apple zawiera zalecenia dotyczące czyszczenia głośnika. Skorzystamy z nich, ale nieco poprawimy nasze osobiste doświadczenie, z którego wielokrotnie korzystaliśmy bez negatywnych konsekwencji.

Aby wyczyścić głośnik konwersacyjny, wykonaj następujące kroki:

Weź mały pędzelek z miękkim włosiem. Wystarczy szczoteczka do zębów dla dzieci. Najważniejsze, żeby był miękki.
Połóż iPhone'a na bocznej ściance stołu.
Delikatnymi ruchami od góry do dołu, bez naciskania głośnika, zacznij usuwać z niego brud. Jednak nadal możesz to zdmuchnąć. Co najważniejsze, nie używaj sprężonego powietrza w butlach. Może po prostu zdmuchnąć cały brud z głośnika.
Zrób to kilka razy.
Po ostatniej próbie weź specjalną szpachelkę do czyszczenia mechanizmów zegarka, którą można kupić za symboliczne 130 rubli, i delikatnie dociśnij ją do głośnika, aby przykleić wszystkie pozostałe zanieczyszczenia.
Najprawdopodobniej te działania wystarczą, a głośność powróci do poprzedniego poziomu. Idealnie byłoby bardzo trudno wyczyścić głośnik konwersacyjny nawet w ten sposób. Niemniej jednak większość utraconej objętości zostanie przywrócona. Nie używaj żadnych roztworów alkoholu ani mokrych patyczków do wycierania. To może tylko pogorszyć sytuację.

Jak wyczyścić dolny głośnik na iPhonie

Przy czyszczeniu głośnika multimedialnego sytuacja nieco się komplikuje. Jeśli konwersacyjny znajduje się prawie na powierzchni, to multimedialny znajduje się w małych okrągłych otworach na dole. Tyle, że nie da się do niego zbliżyć pędzlem z powodu wnęki.

Aby wyczyścić głośnik multimedialny, wykonaj następujące czynności:

  • Postaw swój smartfon na długiej kolejce.
  • Użyj szpachli do czyszczenia zegarków, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia z otworów.
  • Za pomocą miękkiej szczoteczki z włosia delikatnie przechodź przez każdy otwór, aby nie przebić się przez siatkę głośnika. Możesz dodatkowo spróbować zdmuchnąć brud.
  • Użyj ponownie szpachli, aby usunąć zanieczyszczenia, które wymieszałeś pędzlem.

Następnie sprawdź głośność. Jak widać, z głośnikiem multimedialnym wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Dodatkowo używam małej igły, ale nie radzę ci tego robić. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dokładnie wiem, ile siły docisnąć siatkę i jak używać igły, aby nie uszkodzić siatki. Osoba bez doświadczenia może już pierwszym ruchem wbić igłę w głośnik, czego wcale nie potrzebujemy. Pamiętaj jednak, że głośniki i tak z czasem zaczynają brzmieć gorzej. To po prostu naturalne zużycie. W takiej sytuacji samo czyszczenie nie wystarczy. Pomoże tylko wymiana.

Jak wyczyścić złącze ładowania - iPhone

Cóż, ponieważ nadal czyścisz smartfon, radzę również wyczyścić port ładowania. Gniazdo Lightning ma właściwość, jak magnes, przyciągania różnych szpul i innych materiałów ze spodni, do tego stopnia, że ​​w pewnym momencie może nie być możliwe włożenie ładowarki do końca. W tej sytuacji możesz już bezpiecznie wziąć igłę. Aby wyczyścić gniazdo ładowania w iPhonie, musisz:

  • Umieść iPhone'a na dłuższej krawędzi bocznej.
  • Od krawędzi gniazda ładowania włóż do niego igłę bez żadnego wysiłku.
  • Podnieś zanieczyszczenia końcówką igły i wyciągnij ją.

Kiedyś, wciąż mając iPhone'a X, ciągle korzystałem z bezprzewodowego ładowania i nie miałem pojęcia, co dzieje się w moim porcie ładowania. W tym momencie, gdy musiałem naładować smartfon z przewodu, moje zdziwienie nie miało granic. Dobrze, że w ciągu zaledwie kilku sekund udało się to w ten sposób wyczyścić. Jak wszyscy wiedzą, wkrótce Apple będzie musiał przejść na porty USB-C. Ale nie jest tak łatwo usunąć z niego śmieci, ponieważ złącze znajduje się pośrodku złącza. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymuj smartfony w czystości i zachowaj ostrożność podczas ich czyszczenia. W przeciwnym razie ścieżka będzie prowadziła prosto do centrum serwisowego.