Jak sciagnac muzyke na iPhone

Jak sciagnac muzyke na iPhone

Wiedza, którą zdobędziesz w tym artykule jest fundamentalna podczas pracy z urządzeniami iOS, co oznacza, że ​​przyda Ci się w przyszłości podczas korzystania z iPhone / iPad.

Dzisiaj powiem ci, jak pobierać muzykę na iPhone na cztery różne sposoby. To, który wybrać ponownie, zależy od okoliczności i preferencji. Muzyka zostanie pobrana do dalszego słuchania offline (bez dostępu do Internetu).

Metody, które proponuję, mogą niektórym wydawać się dziwne, ale zapewniają najbardziej elastyczne możliwości i są najłatwiejsze do opanowania dla niedoświadczonego użytkownika iPhone.

Od razu zrozummy jeden smutny fakt. W związku z tym, że iOS jest systemem zamkniętym, NIE będziesz mógł pobierać muzyki na iPhone metodami działającymi na urządzeniach z Androidem.

Innymi słowy, NIE MOŻESZ przesyłać muzyki do iPhone, po prostu podłączając go do komputera, jak zwykły dysk flash USB.

Aby chronić prawa autorskie i walczyć z piractwem, Apple ponownie zrobił swoje. Aby w pełni „obsłużyć” iPhone, trzeba zaprzyjaźnić się z iTunes i opanować niektóre z jego funkcji.

Jak się okazuje w praktyce, nie ma w tym nic trudnego. Tyle, że na pierwszym spotkaniu wszystko wydaje się zupełnie nieintuicyjne.

  • Pobierz najnowszy iTunes - ze strony internetowej Apple

Wiele osób nie lubi iTunes… wielu boi się iTunes… A zdecydowana większość użytkowników po prostu go nienawidzi i omija. Rozumiem je doskonale, ale niestety nie da się obejść bez iTunes. 

Tworzenie kopii zapasowych, przywracanie iPhone'a, pobieranie muzyki na iPhone i tak dalej - wszystko to można zrobić normalnie tylko za pośrednictwem iTunes. Jak przenieść dane z IPhone na IPhone - przeczytaj ten artykuł.

W tym artykule przyjrzymy się czterem różnym sposobom pobierania muzyki na iPhone, tak jak lubisz.

Pobieranie muzyki do iPhone za pomocą iTunes

Używam tej metody pobierania muzyki do iPhone'a od czasu zakupu pierwszego iPod Classic. Niektórym z was może się to wydawać dziwne, podczas gdy inni mogą nazywać mnie „dzikusem”. Ale myślę, że ta metoda jest optymalna dla każdego użytkownika iPhone'a i teraz wyjaśnię, dlaczego.

Będę z Wami szczery do końca - po prostu wścieka mnie sposób, w jaki proces synchronizacji treści jest zaimplementowany w iTunes, dlatego wszystkie czynności wykonamy, aby ręcznie pobrać muzykę do telefonu, pomimo super-duperowej "synchronizacji" wdrożone. Ale nie martw się, w ten sposób będzie jeszcze łatwiej.

Zaletą maści, która zepsuła piękno iTunes, jest to, że iPhone można zsynchronizować tylko z jedną biblioteką na określonym komputerze. Ponadto, jeśli usuniesz jakiekolwiek utwory muzyczne wcześniej pobrane na iPhone z biblioteki iTunes, podczas następnej synchronizacji te utwory również zostaną usunięte z Twojego iPhone.

Innymi słowy, za każdym razem, gdy synchronizujesz bibliotekę iTunes z zawartością iPhone, utwory z biblioteki są zapisywane na Twoim iPhone, a te, których tam nie ma, są usuwane. Mam nadzieję, że wyjaśniłem to jasno.

Aby pobrać muzykę na iPhone za pomocą iTunes, robimy to:

KROK 1 - Podłącz iPhone do komputera i uruchom iTunes na swoim komputerze.

KROK 2 - Kliknij ikonę swojego urządzenia u góry okna iTunes. Przewiń w dół do sekcji Opcje i zaznacz pole „Przetwarzaj muzykę i filmy ręcznie”.

KROK 3 - Z menu po lewej stronie wybierz "Muzyka" i odznacz pole obok „Synchronizuj muzykę” po prawej stronie okna.

KROK 4 - Dodaj niezbędne pliki muzyczne do biblioteki iTunes. Aby to zrobić, przejdź do menu Plik - Dodaj do biblioteki ...

W otwartym oknie wybierz pliki, które chcesz przenieść do iPhone. Jeśli niektóre z wybranych plików nie pojawiają się w bibliotece, oznacza to, że nie są obsługiwane przez iPhone.

KROK 5 - Teraz, gdy pliki zostały dodane do biblioteki, musisz wybrać je wszystkie, naciskając ⌘ + A (Ctrl + A na systemem Windows PC) i przeciągnąć je w lewo na urządzenie.

Poczekaj, aż utwory muzyczne zostaną pobrane na Twój iPhone. Następnie możesz przystąpić do słuchania utworów w standardowej aplikacji Muzyka na iPhone.

  • „IPhone zsynchronizowany z inną biblioteką iTunes…” - przeczytaj tutaj

Oczywiście iTunes daje znacznie większą kontrolę nad muzyką, ale celowo za nimi tęskniłem. Nie jestem zagorzałym miłośnikiem muzyki, który dzień i noc sortuje moje ulubione utwory i grupuje je w listy odtwarzania.

Wszystko, czego potrzebuję, to upuścić niewielką liczbę utworów muzycznych na iPhone, aby rano nie było nudno. W tym celu metoda opisana powyżej jest całkiem odpowiednia.

Masz dość iTunes? W takim razie WALTR jest tym, czego potrzebujesz!

Jeśli metoda iTunes w ogóle nie zadziałała, istnieje inny sposób rozwiązania problemu - WALTR. Aplikacja WALTR przybliża proces pobierania muzyki na iPhone do tego, jak odbywa się to na urządzeniach z Android. Krótko mówiąc, podłączamy iPhone do komputera i przeciągamy na niego muzykę. Wszystko!

Aplikacja WALTR jest dostępna na komputery z systemem Windows i MAC OS na stronie softorino.com. Chłopaki naprawdę stworzyli arcydzieło aplikacji, która umożliwia pobieranie muzyki i filmów na urządzenia z systemem iOS, nawet w formatach, które początkowo nie są obsługiwane przez Apple.

Oczywiście za wygodę trzeba zapłacić - 25 EUR za dożywotnią licencję na jeden komputer. Już widzę, ilu z was skrzywiło się, wyrażając „Co jesteście głupi?”. Generalnie uważam, że za dobre aplikacje warto zapłacić.

Możesz zgadnąć, gdzie go znaleźć na PC, ale jeśli masz MAC, przeczytaj osobny artykuł na ten temat - „Aplikacje dla MAC - gdzie i jak”.

Jak więc pobrać muzykę na iPhone za pomocą WALTR? Jak napisałem powyżej, robi się to bardzo prosto - w dwóch krokach. Oto przewodnik:

KROK 1 - Otwórz WALTR i podłącz iPhone do komputera.

KROK 2 - Przeciągnij wymagane pliki muzyczne do okna WALTR lub wybierz je ręcznie, klikając krzyżyk pośrodku okna.

KROK 3 - Czekamy na pobranie muzyki na Twoje urządzenie. To wszystko!

Piękno tego programu polega na tym, że tak naprawdę nie musisz przejmować się formatem plików, które chcesz zapisać na swoim iPhone. Nie do końca rozumiem, jak Softorino osiągnął ten wynik, ale proces przesyłania plików muzycznych i wideo nieobsługiwanych przez iPhone przebiega z prędkością normalnego kopiowania.

Nie jest jasne, czy konwersja jest przeprowadzana do formatu, którego można się nauczyć przez telefon, czy nie. Generalnie radzę wszystkim spróbować magii WALTR w akcji (i to nie jest reklama, a naprawdę niesamowity produkt).

Niektórzy z was mogą pamiętać inne aplikacje, które umożliwiały kopiowanie treści na iPhone. Będziemy musieli cię zawieść. Aplikacja iTools to szalona chińska, która tak naprawdę już nie działa.

iFunBox - w ogóle nie pozwala na pobieranie muzyki na iPhone. TouchCopy - kopiuje muzykę i inne treści multimedialne tylko z iPhone na komputer.

Pobierz muzykę na dysk flash USB dla iPhone

Jeśli nie mogłeś pobrać aplikacji WALTR lub zakup oprogramowania nie był częścią Twoich obecnych planów - nie ma problemu! Teraz podzielę się z wami trikiem na życie, który bardzo często mi pomaga. Mowa o pendrivie ze złączem błyskawicy, którego można używać z iPhone lub iPad.

W rzeczywistości jest to standardowy dysk flash USB, ale z dodatkowym złączem Lightning. Po przeniesieniu muzyki z komputera na pendrive bez problemu można jej posłuchać na iPhone lub przenieść do pamięci iPhone'a i posłuchać później.

W związku z tym, że system plików iPhone nie pozwala na swobodną interakcję użytkownika lub aplikacji innych firm z plikami systemowymi i innymi aplikacjami, korzystanie z pendrive'a w iPhonie odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji towarzyszącej.

Nasza strona internetowa zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z pendrive'a dla iPhone. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne odpowiedzi: jak z niego korzystać, gdzie kupić, co potrafi itd.

Pobierz muzykę na iPhone za pośrednictwem aplikacji ze sklepu App Store

Zdarzają się sytuacje, w których nie ma komputera, ale nadal musisz pobrać muzykę do telefonu. W tej sytuacji też jest rozwiązanie. Nawet jeśli jest „drewniany” (z jednym pogrubionym minusem), ale w końcu pojawia się muzyka na iPhonie.

W tej metodzie użyjemy jednej z aplikacji App Store, którą można znaleźć pod hasłem «free download». W rzeczywistości szukamy aplikacji, która może pobrać dowolne pliki z Internetu na telefon.

W tym artykule pobrałem «Files — File Browser & Manager», ale może to być inna aplikacja o podobnej funkcjonalności. Faktem jest, że takie aplikacje nie trwają długo i ciągle wylatują z App Store. Na ich miejsce pojawiają się te same, ale pod różnymi nazwami.

Szczerze mówiąc, prawie nigdy nie używam tej metody, ale może Ci się ona przydać. Aby więc pobrać muzykę do iPhone bez podłączania go do komputera, robimy to, co jest napisane w poniższych instrukcjach:

KROK 1 - Pobierz aplikację z App Store do pobierania plików z Internetu. Aby to zrobić, w App Store wyszukaj «free download» na żądanie i wybierz coś w rodzaju «Files — File Browser & Manager».

Od razu ostrzegam, że nie działają wszystkie aplikacje z App Store obiecujące funkcjonalność pobierania darmowej muzyki. Chodzi o to, że Apple zabrania umieszczania takich aplikacji w swoim sklepie ... ze względu na ochronę praw autorskich muzyków.

Cóż, dlaczego potrzebują konkurentów do ich płatnej usługi Apple Music, gdzie, nawiasem mówiąc, możesz pobierać utwory na swój telefon. Dlatego aplikacje takie jak SoundCloud, Zvooq, Free Music, Musicon, Cloud Mix, Swist Feed i inne pozwolą ci tylko słuchać muzyki z pamięci online, ale nie będą pobierać jej na telefon.

KROK 2 - Pobrana aplikacja to w zasadzie przeglądarka, więc w górnym wierszu wpisujemy adres strony, z której zazwyczaj pobierasz muzykę.

KROK 3 - Znajdź potrzebną kompozycję na stronie i kliknij ją. Na stronie kompozycji kliknij przycisk „Pobierz” z określonym rozmiarem pliku.

KROK 4 - Potwierdź «Save audio», a na następnym ekranie kliknij «Done».

KROK 5 - Pobrana muzyka jest przechowywana w sekcji Files. Będzie można go słuchać tylko z tej samej aplikacji. To jest właśnie ten „gruby minus”, o którym mówiłem. Muzyka pobrana w ten sposób na iPhone'a nie będzie dostępna w standardowej aplikacji „Muzyka”.

Coś w tym stylu. Jeśli przeczytałeś te wersety, jesteś wspaniałym dzieckiem ... a może nie dzieckiem. W każdym razie możesz już pobierać muzykę na iPhone. Nadal radziłbym opanować pierwsze trzy metody, ponieważ czwarta to jakaś gra.

Jeśli coś nie wyszło lub nie wyjaśniłem tego łatwo, napisz o tym w komentarzach.