Jak przenieść dane z IPhone na IPhone

Jak przenieść dane z IPhone na IPhone

Większość właścicieli iPhone'ów prędzej czy później staje przed koniecznością przeniesienia informacji z jednego telefonu do drugiego. Na przykład kupiłeś nowy iPhone SE 2020 i chcesz, aby wszystkie kontakty, zdjęcia, SMS-y i inne dane z iPhone 7 znalazły się na Twoim nowym smartfonie tak szybko i łatwo, jak to tylko możliwe. Nie wspominając o aplikacjach, które gromadziłeś tak długo na wielu ekranach swojego iPhone'a. Jeśli wcześniej możliwe było przesyłanie danych z jednego iPhone do drugiego tylko za pomocą iTunes, teraz Apple oferuje kilka dodatkowych opcji przesyłania.

Istnieje kilka sposobów przesyłania danych między iPhone

Jak przesłać dane z jednego iPhone do drugiego

Oprócz tworzenia kopii zapasowej w iTunes, a następnie przywracania nowego iPhone z kopii zapasowej starego telefonu, istnieją co najmniej dwa inne sposoby przesyłania wszystkich informacji. Po pierwsze, możesz przywrócić iPhone'a z kopii zapasowej iCloud lub, jeszcze łatwiej, skorzystać z funkcji "Szybki start", która pojawiła się po raz pierwszy w iOS 11.

Zacznij szybko na iPhone

 1. Aby przenieść dane z jednego iPhone do drugiego, włącz drugi (nowy) telefon, wybierz język i region, a następnie przejdź do kroku konfiguracji.
 2. Zostaniesz poproszony o skorzystanie z funkcji "Szybki start" w celu przesłania informacji do nowego iPhone.
 3. Zbliż swój stary iPhone z systemem iOS 11 lub nowszym do drugiego telefonu, a nowy iPhone natychmiast otrzyma powiadomienie, że jest gotowy do przesyłania danych.Powiadomienie pojawi się zarówno na starym, jak i nowym iPhone.Powiadomienie pojawi się zarówno na starym, jak i nowym iPhone
 4. Urządzenia rozpoznają się nawzajem, a na nowym ekranie pojawi się monit o wprowadzenie ustawień za pomocą funkcji „Szybki start”.
 5. Zaszyfrowana wiadomość w kształcie balonu pojawi się na starym telefonie, który będzie musiał zostać zeskanowany przez aparat nowego iPhone.
 6. Następnie system zażąda podania hasła ze starego telefonu. Następnie rozpocznie się przesyłanie danych.

Wcześniej zostaniesz poproszony o podanie hasła do konta Apple ID i ustawienie odcisku palca lub twarzy, w zależności od modelu smartfona. Bądź przygotowany: ten proces może zająć od kilku minut do kilku godzin. W rezultacie wszystkie zdjęcia, kontakty, aplikacje, a nawet notatki zostaną przeniesione do nowego telefonu.

Nie możesz przerwać tego procesu, w przeciwnym razie będziesz musiał ponownie rozpocząć przesyłanie danych.

Jak to działa? W iOS 11 drugi smartfon był potrzebny wyłącznie do weryfikacji, podczas gdy wszystkie dane zostały przesłane z kopii zapasowej iCloud. Jednak począwszy od iOS 12.4 transfer danych odbywa się bezpośrednio z pamięci smartfona przez Wi-Fi.

Odzyskiwanie z kopii zapasowej iCloud

Właściciele iPhone'ów używali tej metody jeszcze przed pojawieniem się funkcji „Szybki start”. Aby skorzystać z przywracania z kopii zapasowej iCloud, musisz najpierw upewnić się, że stary iPhone utworzył tam kopie zapasowe. Aby to zrobić, na starym telefonie otwórz Ustawienia - Profil Apple ID - iCloud i przewiń w dół do menu „Kopia zapasowa iCloud”. Musi być włączony; jeśli nie, włącz go. Jeśli jednak chcesz przenieść wszystkie dane, upewnij się, że wszystkie przełączniki są włączone w menu „Aplikacje korzystające z iCloud”. Na przykład mój SMS jest wyłączony, co oznacza, że ​​podczas przesyłania danych za pomocą iCloud wiadomości ze starego iPhone'a nie pojawią się na nowym.Włącz kopię zapasową iCloud przed przywróceniem nowego iPhone.

Włącz kopię zapasową iCloud przed przywróceniem nowego iPhone

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś kopii zapasowej w iCloud, pobranie informacji z iPhone'a na serwery Apple zajmie trochę czasu. Po tym będzie można już skonfigurować nowe urządzenie.

Aby znacznie dane z IPhone na IPhone za pomocą iCloud, podczas konfigurowania nowego telefonu, w jednym z kroków trzeba będzie wybrać „Odzyskaj z kopii iCloud” zamiast „Skonfiguruj iPhone'a jako nowy”. Po wprowadzeniu informacji Apple ID rozpoczyna się przenoszenie kontaktów, aplikacji, zdjęć, SMS-ów i innych informacji. Po pewnym czasie będziesz mógł zacząć korzystać ze smartfona, ale odzyskiwanie będzie kontynuowane - zobaczysz to pobierając aplikacje i wygląd zdjęć w rolce aparatu w czasie rzeczywistym.

Przenieś dane iPhone za pomocą iTunes

Najstarsza metoda z powyższego, którą wielu uważa za niewygodną, ​​ponieważ podczas korzystania z iTunes mogą okresowo pojawiać się błędy i generalnie można pozostać bez danych. Niemniej jednak z tej metody można skorzystać, gdy trzeba przenieść dane z jednego iPhone'a do drugiego, jeśli np. Masz kopię zapasową o pojemności 300 GB, a nie chcesz kupować za to dodatkowej przestrzeni dyskowej w iCloud (choć lepiej skorzystaj z „Szybki start”). Na Mac iPhone będzie wyświetlany bezpośrednio w Finder.

W takim przypadku podłącz stary iPhone do komputera, uruchom iTunes (lub Finder w macOS Catalina), otwórz stronę podłączonego urządzenia i wybierz „Utwórz kopię zapasową teraz”. Proces jest powolny, zwłaszcza jeśli masz dużo danych w telefonie, więc możesz mieć czas na lunch i robienie własnych rzeczy.Możesz zaszyfrować swoją kopię zapasową, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo.

Możesz zaszyfrować swoją kopię zapasową, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo

Kopia zapasowa zostanie utworzona na Twoim komputerze, więc upewnij się, że masz na nią wystarczającą ilość wolnego miejsca. Po utworzeniu kopii zapasowej podłącz nowego iPhone, wybierając na nim „Konfiguruj z iTunes” - w przeciwnym razie iTunes wykryje nowe urządzenie i zaproponuje dalsze kroki, aby je skonfigurować. Najważniejsze jest to, że kopia zapasowa ze starego iPhone zostanie wdrożona na nowy telefon. ITunes może poprosić o aktualizację do najnowszej wersji iOS przed przywróceniem z kopii zapasowej.

Nie zalecamy korzystania z odzyskiwania iTunes, preferowaną opcją jest bezpośredni transfer danych.

Chodzi o to, że kopia zapasowa, która została utworzona wcześniej, może nie uwzględniać najnowszych zmian wprowadzonych w starym iPhonie. Na przykład zrobiłeś kopię wczoraj wieczorem, ale zdecydowałeś się przesłać informacje dziś po południu - wtedy historia połączeń, SMS-y i świeże zdjęcia nie będą brane pod uwagę. W metodzie bezpośredniej wszystkie informacje są przesyłane w takiej postaci, w jakiej znajdują się na smartfonie w momencie parowania. Ponadto ta metoda nie ogranicza ilości przesyłanych informacji, w przeciwieństwie do iCloud.

Menedżer plików dla iPhone

Możesz także przenieść informacje ze starego iPhone na komputer, a następnie przywrócić je na nowy iPhone za pomocą oprogramowania innej firmy. W tym celu istnieją specjalne menedżery plików, takie jak iCareFone. Umożliwia selektywne kopiowanie danych z iPhone'a na komputer lub tylko zdjęć - na wypadek, gdybyś nie potrzebował pełnej kopii zapasowej. Dostępna jest również oddzielna sekcja dotycząca tworzenia kopii zapasowych i przywracania w aplikacji, dzięki czemu możesz zacząć używać nowego iPhone'a 12, tak jak starego iPhone. Nie tylko narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, ale także menedżer plików.

Nie tylko narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, ale także menedżer plików

Ponadto jest to również wygodny menedżer plików, czyli iCareFone może być używany jako zaawansowana alternatywa dla iTunes. Tylko tutaj wszystko jest dużo prostsze - jednym kliknięciem możesz skopiować kontakty, aplikacje czy wiadomości. Na przykład z tego miejsca możesz łatwo pobrać zdjęcia z iPhone na komputer lub odwrotnie, kilkoma kliknięciami przesłać zdjęcia z komputera do rolki aparatu.

To świetne rozwiązanie nie tylko do zapisywania plików w przypadku utraty smartfona lub awarii, ale także do przenoszenia danych ze starego iPhone na nowy. Na przykład, jeśli zdecydujesz się zaktualizować swoje urządzenie, możesz utworzyć kopię zapasową i przywrócić ją do iPhone 12 lub iPhone 12 Pro.

Jak przenieść numer telefonu na nowy iPhone

Jeśli włożysz kartę SIM do nowego iPhone, automatycznie rozpozna Twój numer telefonu. Gdy tylko urządzenie złapie sieć, możesz odbierać połączenia i uzyskać dostęp do Internetu, warunki Twojej taryfy u operatora komórkowego nie ulegną zmianie.

To inna sprawa, jeśli Twoja karta SIM jest zbyt mała, aby zmieścić się w kieszeni na kartę SIM w nowym iPhonie. W takim przypadku nie próbuj go samemu ciąć - lepiej skontaktować się z operatorem, gdzie otrzymasz kartę SIM o odpowiednim rozmiarze. Z reguły ta usługa jest bezpłatna od operatorów komórkowych, ale ktoś może za nią pobierać pieniądze. Nowoczesne iPhone'y używają karty Nano SIM.

Nowoczesne iPhone'y używają karty Nano SIM

Co zrobić ze starym iPhone?

Po skonfigurowaniu nowego iPhone'a najprawdopodobniej będziesz chciał usunąć wszystkie informacje ze starego urządzenia. Aby to zrobić, musisz zrobić dwie rzeczy.

Jak odłączyć iPhone od iCloud

Po pierwsze - odłącz iPhone od iCloud, odłącz iPhone'a od iCloud - spowoduje to usunięcie blokady aktywacji:

 1. Otwórz "ustawienia"
 2. Przejdź do swojego profilu Apple ID (u góry)
 3. Przewiń w dół i kliknij „Wyloguj się”

Najpierw odłącz iPhone'a od iCloud - spowoduje to usunięcie blokady aktywacji

Jak zresetować iPhone

Następnie możesz bezpiecznie zresetować iPhone:

 1. Otwórz "ustawienia"
 2. Przejdź do „Podstawowe” - „Resetuj”
 3. Kliknij „Wymaż zawartość i ustawienia”, pamiętaj, aby umyć wszystko, a nie częściowo

Be sure to wash everything, not partly

Wszystko! Twój stary iPhone jest gotowy do sprzedaży lub odziedziczenia - Ty decydujesz, co z nim zrobić.