Jak przełączyć iPhone (iPad) w tryb odzyskiwania i DFU

Jak przełączyć iPhone (iPad) w tryb odzyskiwania i DFU

Coraz częściej jestem pytany, co zrobić, gdy iPhone lub iPad się nie włącza i nie reaguje po podłączeniu do ładowarki lub komputera. Niemożliwe jest wskazanie dokładnej przyczyny tego „zjawiska”.


Może to być nieudana aktualizacja oprogramowania układowego lub niekompatybilne ulepszenie Cydia. Cokolwiek stanie się z twoim urządzeniem, najważniejsze jest to, że nie jest to woda.


Jeśli urządzenia nie można uruchomić i przywrócić zwykłymi metodami, pozostaje użycie specjalnego trybu odzyskiwania oprogramowania układowego. Dziś powiem ci, jak wprowadzić iPhone (iPad) w tryb DFU i przywrócić gadżet do życia.


A także Apple ponownie zdecydowało się przenieść ciebie i mnie z chmur na ziemię i zmusiło wszystkich użytkowników iPhone 8, X, XS i XR do ponownego przeszkolenia, aby naciskać fizyczne przyciski smartfona w nowy sposób.


W tym artykule pokażę Ci kombinacje przycisków, które doprowadzą do twardego restartu, aktywacji trybu odzyskiwania lub trybu DFU na iPhone 8, X, XS lub XR, 11 i 12. W końcu wszystko jest teraz znowu inne!


Bez względu na to, jak przekręcisz iPhone XS / 11 lub nawet XR w dłoniach, nigdy nie zgadniesz, co musisz nacisnąć, aby wymusić ponowne uruchomienie. Najprawdopodobniej doprowadziło Cię to do naszej witryny.


Dobrze nie ma problemu. Teraz pokażę ci, jak wymusić ponowne uruchomienie, aktywować tryb odzyskiwania lub tryb DFU na iPhone 8, X, XS, XR itp.


Zanim przejdziemy do szczegółów, przyjrzyjmy się jeszcze raz nazwom przycisków iPhone XS. Teraz przycisk włączania / wyłączania nazywa się Side Button lub w naszym „przycisku bocznym” (Side Button nie jest tak irytujący jak nasza wersja, więc dalej będę używał tej nazwy). Przyciski zwiększania / zmniejszania głośności pozostały niezmienione.


Okrągły przycisk HOME, do którego jesteś przyzwyczajony, nie przeniósł się na iPhone X z oczywistych powodów, ale nadal jest na iPhone 8/8 Plus. Niezależnie od tego kombinacje przycisków dla obu modeli iPhone są identyczne.


A teraz proponuję pójść na trening ...

Co to jest tryb DFU

DFU (Device Firmware Update) - to specjalny tryb, w którym można przywrócić oprogramowanie układowe urządzenia iOS, gdy jakiekolwiek inne próby przywrócenia urządzenia nie powiodły się.

Tryb DFU jest potrzebny tylko wtedy, gdy:

  • urządzenie nie włącza się
  • urządzenia nie można przywrócić konwencjonalnymi metodami
  • urządzenie odmawia ładowania

OSTRZEŻENIE: przywrócenie urządzenia w trybie DFU spowoduje usunięcie wszystkich danych przechowywanych na tym urządzeniu.

Jak przełączyć iPhone w tryb DFU i przywrócić oprogramowanie układowe

Najpierw przeczytaj całą instrukcję, aby łatwiej było zrozumieć, jaką procedurę musisz wykonać. Aby przełączyć telefon / tablet w tryb DFU, ostrożnie wykonaj następujące czynności:

KROK 1 - Pozostaw urządzenie podłączone do ładowarki na co najmniej 5 minut. Następnie podłącz kabel do komputera i uruchom iTunes. Jeśli urządzenie nie zostanie znalezione w iTunes, przejdź do drugiego kroku.

KROK 2 - Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przyciski HOME i POWER przez 10 sekund, a następnie zwolnij przycisk POWER

KROK 3 - Kontynuuj przytrzymywanie przycisku HOME, aż w iTunes pojawi się komunikat „Recovery Mode”. Może to zająć od 15 do 30 sekund, więc nie panikuj.

UWAGA: Po pomyślnym wejściu w tryb DFU ekran telefonu nie powinien nic wyświetlać.

Jeśli iTunes nie wyświetlił komunikatu informującego, że urządzenie przeszło w tryb odzyskiwania lub coś błysnęło na ekranie telefonu, oznacza to, że tracisz liczenie sekund. Spróbuj ponownie iw razie potrzeby użyj stopera.

Po wejściu w tryb DFU prawdopodobnie chcesz przywrócić oprogramowanie układowe na swoim iPhonie (iPadzie). Aby to zrobić, iTunes ma specjalny przycisk „Przywróć iPhone” (patrz obrazek powyżej).

Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz wyjść z trybu DFU, odłącz kabel od iPhone i przytrzymaj przyciski HOME i POWER przez 10 sekund. Następnie telefon / tablet powinien się zrestartować.

Teraz uwaga! Jeśli pomyślnie przeszedłeś w tryb DFU, daj mi znać, polubiąc ten artykuł. Przyciski mediów społecznościowych znajdują się tuż poniżej.

Jak zrestartować iPhone X / XS / XR / 11/12

Załóżmy, że Twój iPhone zawiesza się, zaczyna się zakłócać lub w ogóle się nie włącza. Aby przywrócić go do stanu roboczego, musisz wykonać wymuszony restart. Zapomnij (jeśli znasz) inne kombinacje przycisków i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Nowa kombinacja przycisku restartu iPhone'a będzie wymagała od Ciebie nieco większej zręczności manualnej. Jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, spróbuj ponownie.

KROK 1 - Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności.

KROK 2 - Teraz przytrzymaj przycisk boczny, aż jabłko pojawi się na ekranie iPhone'a.

Aby ułatwić zapamiętanie, przypomnij sobie powiedzenie dzieci „Plus minus - zamknięcie”. Analogicznie, w tej kolejności należy naciskać przyciski.

Po twardym resecie wszystko wydaje się być. Nie wypracował? Postaraj się być bardziej zwinnym i spróbuj ponownie.

Tryb odzyskiwania na iPhone X i starszym

Rozważmy teraz opcję, gdy musisz aktywować tryb odzyskiwania na iPhonie o określonym składzie. Aby to zrobić, robimy to:

KROK 1 - Musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję iTunes na swoim komputerze. Możesz go pobrać tutaj.

KROK 2 - Jeśli iTunes jest uruchomiony, zamknij go. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla, a następnie uruchom iTunes.

KROK 3 - analogicznie do poprzedniej sekcji. Naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności.

KROK 4 - Przytrzymaj przycisk boczny i przytrzymaj go, aż obraz kabla i ikona iTunes pojawią się na ekranie iPhone'a. Nie przejmuj się, jeśli jabłko pojawi się na ekranie jako pierwsze.

Przytrzymaj przycisk boczny, aż otrzymasz potwierdzenie, że tryb przywracania został pomyślnie aktywowany.

KROK 5 - W oknie iTunes powinien pojawić się odpowiedni komunikat, który zaproponuje przywrócenie (z utratą wszystkich danych) lub aktualizację (bez utraty danych) oprogramowania układowego iPhone.

Z trybem odzyskiwania na iPhone X to wszystko. Przejdźmy do najtrudniejszej części - trybu DFU.

Tryb DFU w telefonie iPhone XS, XR, iPhone 12

Cóż, teraz dotarliśmy do trybu DFU (Aktualizacja oprogramowania sprzętowego urządzenia). Jeśli wymuszony restart nie pomógł, a tryb odzyskiwania nie aktywuje się, tryb DFU jest ostatnią granicą, którą możesz pokonać samodzielnie.

W trakcie przywracania urządzenia w trybie DFU w telefonie zostanie zainstalowany system czystej karty. Wszystkie informacje zapisane w telefonie zostaną utracone.

Tryb DFU może pomóc w przypadkach, gdy iPhone utknie w fazie rozruchu lub czasami wyświetla niebieski / czerwony ekran śmierci.

Zdecydowanie zalecam pełne przejrzenie wszystkich poniższych kroków, aby dokładnie zrozumieć, w jakiej kolejności i przez jaki czas należy naciskać określony przycisk. Tak więc, aby wejść w tryb DFU na iPhone 8, X, XS, XR, musisz wykonać następujące czynności:

KROK 1 - Podłącz iPhone'a do komputera i uruchom iTunes. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję iTunes.

KROK 2 - naprzemiennie naciśnij i zwolnij zwiększanie głośności, a następnie zmniejszanie głośności, a następnie przytrzymaj przycisk boczny i przytrzymaj go, aż ekran się wyłączy.

KROK 3 - Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk boczny i przycisk zmniejszania głośności.

KROK 4 - Następnie zwolnij przycisk boczny, przytrzymując przycisk zmniejszania głośności przez kolejne 15 sekund.

KROK 5 - W oknie iTunes powinien pojawić się komunikat informujący, że iPhone został wykryty w trybie odzyskiwania ... Ekran iPhone'a powinien pozostać wyłączony.

KROK 6 - Jeśli po twoich manipulacjach nic się nie wydarzyło lub coś błysnęło na ekranie iPhone'a, zgubiłeś się podczas liczenia sekund. Wróć do KROKU 1 i spróbuj ponownie.

Cóż, to wszystko. W rzeczywistości tryb DFU w telefonie iPhone XS jest aktywowany w taki sam sposób, jak w młodszych modelach iPhone'a, ale tryb ponownego uruchamiania i odzyskiwania są nowe.

Myślę, że każdy z nas wkrótce przyzwyczai się do nowych kombinacji ... chyba że oczywiście Apple znowu „wyrzuci” kilka niepotrzebnych przycisków lub zastąpi je czymś w rodzaju „twist, lick, dip…”.

Życzę wszystkim miłego dnia ... i sprawnego działania iPhone'a! Cóż, nadszedł czas, żebym zwrócił orzechy ...

Tryb odzyskiwania na iPhone 12

Krok 1 - Zaktualizuj iTunes do najnowszej wersji i podłącz smartfon do komputera.

Krok 2 - Naciskaj kolejno zwiększanie i zmniejszanie głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż iPhone uruchomi się ponownie i pojawi się ekran iTunes Connect.

Krok 3 - Twój smartfon pojawi się w iTunes.

Krok 4 - Możesz teraz zaktualizować system do najnowszej wersji iOS (Twoje dane pozostaną) lub przywrócić (Twoje dane zostaną usunięte).

Jeśli używasz komputera Mac, pojawi się podobne okno (w systemie macOS Catalina i Big Sur).