Jak odblokować iPhone - kompletny przewodnik

Jak odblokować iPhone - kompletny przewodnik

Najprawdopodobniej przyszedłeś na tę stronę z nadzieją, że znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak odblokować iPhone'a. I dobrze ... że przyszedłeś do nas. Przecież Internet jest pełen artykułów, które nie tylko wprowadzają w błąd, ale jednocześnie próbują narzucić czyjeś wątpliwe usługi ...

Co dokładnie masz na myśli, mówiąc o odblokowaniu? W końcu słowo „odblokowanie” można zastosować do iPhone'a w różnych kontekstach.

Może to być zapomniane hasło numeryczne lub blokada dla określonego dostawcy komunikacji lub blokowanie przez iCloud (usługa Znajdź iPhone'a, znana również jako Locator).

Wymienione rodzaje blokad nie mają ze sobą nic wspólnego, dlatego w każdym przypadku działania muszą być odpowiednio różne. Dziś powiem ci, jak odblokować iPhone'a we wszystkich powyższych sytuacjach.

Zablokowany iPhone. Czemu?

Powtórzmy, że iPhone można uznać za zablokowany z różnych powodów. Samo słowo „zablokowany” może oznaczać różne stany iPhone'a.

Jestem jednak pewien, że wielu użytkowników, którzy stają twarzą w twarz z urządzeniem powodującym problemy, próbuje znaleźć w Internecie rozwiązanie zapytania „jak odblokować zablokowany iPhone”...

Szkoda, że ​​na samym szczycie wyników Google znajdują się obecnie strony, które nie do końca ujawniają ten temat ... Mam nadzieję, że ten artykuł wszystko naprawi.

Tak więc zidentyfikowałem trzy przypadki, w których może być konieczne odblokowanie iPhone'a:

  1. Zapomniałem hasła numerycznego, aby odblokować iPhone'a (błąd "iphone jest zablokowany połącz z itunes")
  2. Zablokuj iPhone'a przez operatora komórkowego
  3. Aktywowano blokadę aktywacji iCloud (wymaga Apple ID)

Zdecyduj, który z problemów jest bliższy twojemu, i przejdź do rozwiązania problemu.

Zapomniane hasło numeryczne do iPhone

W telefonie iPhone jest ustawione hasło numeryczne (4 lub 6 cyfr) w celu ochrony danych. Jeśli hasło zostało zapomniane lub początkowo nieznane, nie można uzyskać dostępu do informacji na iPhonie.

Pamiętasz niedawne spory sądowe FBI / Apple podczas śledztwa w sprawie masakry w San Bernardino? Następnie Apple odmówił przekazania FBI funduszy na odblokowanie iPhone'a terrorysty. Cóż, jeśli FBI nie może dostać się do danych ukrytych za hasłem, to nie jest ci przeznaczone.

Wynika z tego, że dane z iPhone'a chronionego hasłem nie będą już mogły być pobierane. Chyba że wcześniej wykonałeś kopię zapasową.

Mimo to nadal możesz odblokować swojego iPhone'a. Aby to zrobić, będziesz musiał usunąć wszystkie dane z urządzenia (w tym hasło numeryczne). Ponownie, istnieje kilka opcji. Jak to zrobić w poniższych instrukcjach.

Istnieją co najmniej trzy sposoby, które doprowadzą do całkowitego wyczyszczenia iPhone'a:

  1. Za pomocą iTunes (pod warunkiem, że ten iPhone był wcześniej zsynchronizowany z komputerem).
  2. Za pośrednictwem usługi Znajdź iPhone'a w witrynie icloud.com (pod warunkiem, że masz dostęp do konta zarejestrowanego w tym telefonie iPhone).
  3. Poprzez tryb odzyskiwania (bez warunków). To ostatni sposób, w jaki usuniemy wszystkie informacje z iPhone'a.

KROK 1 - Podłącz iPhone'a kablem do komputera i uruchom iTunes.

KROK 2 - Twardo zrestartuj iPhone'a, przytrzymując jednocześnie przyciski HOME + POWER. Nie zwalniaj przycisków, dopóki logo iTunes z kablem nie zostanie wyświetlone na ekranie iPhone'a.

Będzie to zasygnalizować, że tryb odzyskiwania został pomyślnie aktywowany na iPhonie.

KROK 3 - Komputer wyświetli monit o przywrócenie / zaktualizowanie urządzenia. Wybierz „Restore”.

KROK 4 - iTunes rozpocznie pobieranie najnowszej wersji iOS dla Twojego iPhone'a. Średnio dystrybucja iOS ma około 1,5 GB.

Jeśli Twoje połączenie internetowe jest wolne, proces pobierania może zająć dużo czasu. Jeśli czas oczekiwania przekroczy 15 minut, iPhone wyjdzie z trybu odzyskiwania i będziesz musiał powtórzyć kroki 2 i 3.

Po zakończeniu procesu przywracania iPhone powróci do stanu „po wyjęciu z pudełka” i konieczne będzie ponowne skonfigurowanie go. Jeśli masz kopię zapasową, nie powinno być żadnych problemów.

Należy również pamiętać, że po przywróceniu telefonu zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła z konta Apple ID, z którym ten iPhone był połączony. Przeczytaj więcej na ten temat w trzeciej części poniżej.

Zablokuj iPhone'a przez operatora komórkowego

Rozważmy teraz sytuację, w której iPhone jest zablokowany pod pewnym operatorem komórkowym. Zazwyczaj takie telefony trafiają na nasz rynek zgodnie z szarymi schematami z Ameryki lub krajów europejskich.

W krajach cywilizowanych większość ludności od dawna korzysta z usług telefonii komórkowej na podstawie umów. Te. Płacąc miesięczną kwotę, klient otrzymuje określony pakiet taryfowy. Przy zawieraniu umowy klientowi zazwyczaj oferuje się telefon komórkowy do wyboru.

Może być darmowy lub za symboliczną opłatą tubkę. Ponadto takie telefony są dostarczane z blokadą pod określonym operatorem.

Zatem warunkowo tanie / darmowe iPhone'y, zamknięte w ramach AT&T czy Verizon, pojawiają się w rękach ludzi, którzy następnie wchodzą na nasz rynek.

Problem w tym, że takie iPhone'y można odblokować tylko dzwoniąc do pomocy technicznej operatora komórkowego. Żadne listy na adres e-mail operatora nie przejdą, więc nie musisz próbować. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się zadzwonić do operatora i poprosić o odblokowanie iPhone'a, na pewno zostaniesz poproszony o podanie konta osobistego zakończonej umowy i czy jesteś właścicielem tego konta.

Jeśli twoja odpowiedź na oba pytania brzmi „nie”, nie będą w stanie ci pomóc. Rzecz w tym, że blokadę z iPhone'a można zdjąć dopiero po wygaśnięciu umowy (zwykle 2 lata).

Jak odblokować iPhone'a w tej sytuacji? W Internecie można znaleźć witryny oferujące usługę odblokowania iPhone'a od różnych amerykańskich operatorów sieci komórkowych.

Sam nigdy nie korzystałem z takich usług, więc nic Ci nie doradzę. Po prostu wiem, że jakoś mogą to zrobić ... nawet jeśli nie na wszystkich urządzeniach.

Jest jeszcze jedno (bardziej popularne) rozwiązanie, które pomoże ominąć blokadę operatora i pozwoli na korzystanie z iPhone'a z dowolną kartą SIM. To rozwiązanie nazywa się TurboSIM i jest adapterem (cienką płytką wielkości nano SIM), który trzeba włożyć do kieszeni telefonu razem z samą kartą SIM.

TurboSIM jest obecnie dostępny u trzech głównych producentów: Jevey, R-Sim i Heicard.

Jak odblokować iPhone'a z aktywowaną blokadą aktywacji iCloud

Innym popularnym rodzajem blokady, który może się zdarzyć na Twoim iPhonie - jest iCloud Activation Lock.. Najczęstszym powodem, który prowadzi do tego typu blokowania, jest wprowadzenie danych Apple ID innej osoby w Ustawieniach - iCloud Twojego iPhone'a.

Gdybyś wiedział, ile komentarzy ludzie zostawiają pod moimi artykułami ze skargami, że niektórzy nieautoryzowani ludzie (oszuści) oszukańczo zablokowali swoje telefony, aktywując tryb utracony.

Cóż możesz zrobić, jak mówi mój ojciec - „Każdy jest kowalem własnego szczęścia”. Nie musisz ufać każdej osobie, którą spotkasz w Internecie ...

Z drugiej strony iPhone może zostać zablokowany po aktualizacji / przywróceniu oprogramowania układowego iOS. Zwykle dzieje się tak, gdy iPhone nie został prawidłowo odłączony od Apple ID poprzedniego właściciela.

Może istnieć więcej niż kilka odmian manifestacji iCloud Activation Lock, więc nie wszystkie mieszczą się w jednym artykule. I tak nie ma wielu sposobów na odblokowanie iPhone'a.

Zasadniczo wszystkie metody sprowadzają się do komunikacji ze wsparciem Apple, ale istnieją inne kroki, które możesz wykonać, aby samodzielnie odblokować iPhone'a.

W tym artykule próbowałem omówić trzy różne przyczyny, które mogą prowadzić do blokady iPhone'a. Nie są one w żaden sposób ze sobą połączone, a działania w każdym przypadku powinny być odpowiednio różne.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz w komentarzach, co dokładnie sprowadziło Cię na tę stronę. W jednym z poniższych artykułów opowiem bardziej szczegółowo, jak odblokować iPhone'a do użytku z dowolnym operatorem GSM i jakie niuanse mogą się pojawić podczas korzystania z Turbo SIM.