Co zrobić gdy iphone nie chce się włączyć. [ROZWIĄZANIE]

Co zrobić gdy iphone nie chce się włączyć. [ROZWIĄZANIE]

Jak zapewne wiecie, iPhone i iPad nie zeszły do nas z nieba, ale… ale z „Garażu Jobs”. Dlatego, podobnie jak wszystko, co materialne na tym świecie, gadżety te nie są w swej istocie doskonałe i mogą się zacinać i zamrażać. Jeśli Twój iPhone nagle przestaje się włączać, jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule omówimy najczęstsze problemy, gdy iphone nie chce się włączyć i postaramy się znaleźć rozwiązanie dla każdego z nich. Teraz przestań panikować i zrelaksuj się ... Teraz wszystko naprawimy ...

Jeśli upuściłeś iPada z 14. piętra lub umyłeś iPhone'a w dżinsach, ten artykuł raczej ci nie pomoże. Tu i tak powinno być jasne, że urządzenie doznało dość poważnych uszkodzeń. W takiej sytuacji lepiej nie zgadywać, dlaczego iPhone się nie włącza, tylko natychmiast skontaktować się z centrum serwisowym.

Powiedzmy, że nie wiesz, czemu iphone nie chce się włączyć. Następnie skupmy się na sympotomach dostarczanych przez Twoje urządzenie, a następnie zdecydujmy, co można zrobić w każdym podobnym przypadku.

W rzeczywistości oto najczęstsze problemu z iPhonem:

 • Czarny ekran nie reaguje na nic
 • Aplikacja zawieszona
 • iPhone nie reaguje na naciskanie przycisków
 • Tylko jabłko jest stale na ekranie
 • iPhone się nagrzewa

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z powodów i wymieńmy możliwe kroki i rozwiązania, aby włączyć iPhone'a.

Trwale czarny ekran

Najczęstszym przypadkiem jest sytuacja, w której ekran iPhone'a pozostaje czarny, niezależnie od naciśniętych przycisków. Zwykle jest to spowodowane całkowicie rozładowaną baterią lub zamrożonym systemem iOS. W najrzadszych przypadkach możliwe jest, że oprogramowanie układowe poleciało, ale więcej na ten temat poniżej. Następnych kilka kroków powinno przywrócić urządzenie do pracy.

KROK 1 - Jeśli Twój iPhone był od dłuższego czasu na mrozie, daję Ci 100% gwarancji, że to jest powód, dla którego się nie włącza. Czy nie wiesz, że akumulatory litowo-jonowe nie tolerują niskich temperatur i niemal natychmiast „tracą ładunek”? Rozgrzej telefon w dłoniach i przejdź do kroku 2.

KROK 2 - Podłącz iPhone'a, aby go naładować i pozostaw włączony na co najmniej 10 minut. Jeśli przyczyną była rozładowana bateria, iPhone powinien się włączyć. W przeciwnym razie przejdź do KROKU 3.

KROK 3 - Na tym etapie musisz mocno zrestartować iPhone'a (i lepiej nie odłączać kabla ładującego). Ta procedura jest nieco inna dla różnych modeli iPhone'a. Dokładniej, sposób jego realizacji jest inny ... Aby było to dla Ciebie bardziej zrozumiałe, poniżej podaję krótkie instrukcje:

 • iPhone 4S / 6S: Przytrzymaj przyciski HOME i POWER przez 15 sekund.
 • iPhone 7: przytrzymaj przyciski POWER i - głośność przez 15 sekund.
 • iPhone 8 / X / XR / XS / 11: szybko naciśnij i zwolnij przycisk głośności +, potem to samo z -, a następnie przytrzymaj przycisk boczny (wcześniej nazywał się POWER) przez 15 sekund.

Jeśli powyższa kombinacja się powiedzie, ekran iPhone'a powinien najpierw zgasnąć, a następnie wyświetlić świecące logo jabłka. Zwolnij przyciski i poczekaj około minuty na pełne uruchomienie systemu iOS.

KROK 4 - Czasami trzeba kilka razy włączyć / wyłączyć wyciszenie przed wykonaniem KROKU 2. Nikt nie wie dlaczego, ale NAPRAWDĘ pomaga, jeśli przytrzymanie przycisków HOME i POWER nic nie daje.

Jeśli te działania się nie powiodą, może to oznaczać jedną z następujących sytuacji:

 • Uszkodzony kabel ładujący
 • Zasilacz nie działa
 • Wewnętrzne komponenty iPhone'a są uszkodzone

Znajdź w 100% działającą ładowarkę i kabel i spróbuj ponownie wykonać kroki 2–4.

Nie podchodź sceptycznie do modułu ładowania i kabla. Ostatnio wymieniłem własną „koronkę”, tk. podczas używania iPhone ładował się tylko do 60%. Kable do ładowania Apple są bardzo „delikatne” i mogą zawieść nawet bez zewnętrznych uszkodzeń.

Odnośnie zasilaczy (u zwykłych ludzi - ładowanie) mogę powiedzieć jedno - SPRÓBUJ UŻYWAĆ ORYGINALNYCH ADAPTERÓW ZASILAJĄCYCH. Szczerze mówiąc, chińskie tanie podróbki nagrzewają się i topią w trakcie tego procesu. Dotyczy to zarówno domowych ładowarek samochodowych 220V, jak i 12V.

Teraz o kablach Lightning - oryginalny drut jest początkowo cienki i kosztuje drogie 19 USD. Radzę każdemu zakupić kabel błyskawicy od Ugreen, który jest oznaczony MFI (Made For iPhone) i odpowiednio wykorzystuje oryginalny układ błyskawicy. Za niewielkie pieniądze otrzymujesz wytrzymały kabel!

Cóż, jeśli naładowałeś swojego iPhone'a czymkolwiek (na przykład tanimi chińskimi adapterami samochodowymi), może wystąpić przypadek awarii kontrolera mocy lub kontrolera ładowania iPhone'a.

Jeśli tak jest w twoim przypadku, bateria po prostu nie będzie fizycznie w stanie odebrać ładunku, ponieważ mikrokontroler sterujący ładowaniem nie wydaje do tego niezbędnych poleceń. Pisałem o tym w przystępnym języku w osobnym artykule.

Trudno sobie tu coś zrobić i najlepiej skontaktować się z normalnym centrum serwisowym.

Aplikacja zawieszona

Zdarza się też, że aplikacja na iPhonie może zawiesić się lub przestać normalnie działać. W takim przypadku konieczne jest przymusowe zamknięcie go i tym samym wyładowanie go z pamięci telefonu.

Aby wymusić zamknięcie aplikacji, robimy to:

iPhone 4S - 8: naciśnij dwukrotnie przycisk HOME, a następnie przesuń w górę znienawidzoną aplikację.

iPhone X: przesuń palcem od dołu ekranu i przytrzymaj palec na ekranie, aż pojawią się kafelki aplikacji. Przesuń w górę, aby wyładować zablokowaną aplikację z pamięci.

iPhone nie reaguje na naciskanie przycisków

Kilka razy mój iPhone kategorycznie przestał reagować na naciskanie fizycznych przycisków. W tym samym czasie ekran ostatniej aplikacji zwykle pozostawał na ekranie i nie mogłem się z niego wydostać. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, po prostu „twardo” zrestartuj iPhone'a.

Aby to zrobić, przytrzymaj przyciski HOME i POWER przez 10 sekund (w przypadku iPhone'a 7, 8 i X, zobacz kombinacje przycisków powyżej).

Tylko jabłko jest stale na ekranie

Zdarza się, że iPhone się nie włącza, ale jednocześnie jabłko zapala się i znika na ekranie ... i tak w nieskończoność. Zwykle jest to wynikiem nieudanej aktualizacji systemu iOS, niezręcznego jailbreaka lub awarii podczas przywracania iPhone'a z kopii zapasowej.

W takiej sytuacji może się wydawać, że telefon dobiegł końca. Ale nie spiesz się z wnioskami, ale raczej spróbuj wykonać następujące czynności z urządzeniem.

W większości przypadków, aby rozwiązać ten problem, musisz przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych. W zależności od sytuacji można to zrobić na kilka sposobów. Poniżej przedstawiam oba tryby odzyskiwania iPhone'a.

Tryb odzyskiwania iPhone'a

KROK 1 - Uruchom iTunes na komputerze i podłącz kabel USB (nie musisz jeszcze podłączać kabla USB do telefonu).

KROK 2 - Wyłącz iPhone'a, przytrzymując przyciski HOME + POWER (kombinacje iPhone'a 7, 8 i X są wymienione powyżej).

KROK 3 - Wciśnij i przytrzymaj przycisk HOME i podłącz kabel USB do urządzenia.

KROK 4 - Przytrzymaj przycisk HOME, aż logo iTunes i obraz wtyczki zostaną wyświetlone na ekranie urządzenia.

KROK 5 - Na ekranie komputera pojawi się powiadomienie, że urządzenie jest w trybie odzyskiwania.

KROK 6 - Teraz wystarczy kliknąć przycisk Przywróć ... Bądź cierpliwy, jak Przed przywróceniem iPhone'a do ustawień fabrycznych komputer będzie musiał pobrać najnowszą wersję iOS z serwerów Apple. W takim przypadku telefon będzie leżał z wyłączonym ekranem i nie będzie wykazywał oznak życia.

Nawet przy dobrym, szybkim połączeniu internetowym proces pobierania może zająć 40 minut lub dłużej. Jeśli połączenie internetowe jest niestabilne lub wolne, proces może nigdy się nie zakończyć. Połącz się z szybszym połączeniem Wi-Fi.

iPhone się nagrzewa

Bardzo często po upadku iPhone'a na ziemię (nawet z niewielkiej wysokości) jego ekran gaśnie, a samo urządzenie już się nie włącza. Podczas próby naładowania etui iPhone'a natychmiast zaczyna się bardzo nagrzewać, co NIE jest normalne.

Jest rzeczą naturalną, że po fizycznym uderzeniu (upadku na ziemię) wewnętrzne elementy iPhone'a mogą ulec awarii. Co dokładnie, nie mogę powiedzieć. Konieczne jest zdemontowanie i zdiagnozowanie. W takim przypadku znajdź normalne centrum serwisowe i powierz ten problem profesjonalistom.

Żadna z metod nie pomogła

Nadal masz problemy z iPhonem lub iPadem i nie możesz go uruchomić? Moja rada jest taka, aby oszczędzić sobie nerwów i udać się do normalnego centrum serwisowego. Za badanie wstępne nie są pobierane żadne opłaty.